رزرو مشاوره
آجر نسوز در شیراز
    
بازدید: 216
    

شرکت دکوراسیون داخلی برنا

جهت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان شرکت برنادکور با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

07136269258_09024483902

نمونه کارهای بیشتر را در اینستاگرام برنادکور دنبال کنید.

------------------------------------------------------------------------------

 دانلود لیست قیمت آجر نسوز

فروش انواع آجر نسوز در شیراز

آجر نسوز در شیراز

آجر نسوز نوعی آجر است که از سفال چینی و خاک نسوز تولید می شود و ساختار مولکولی متراکم و ظریفی دارد. روش تولید این نوع آجر بدین صورت است که ابتدا سنگ ها را آسیاب کرده و سپس به خاک نرم تبدیل کرده و پس از 3 روز پخت در فر با دمای بالای 1500 درجه سانتیگراد، آجر تولید می شود. همانطور که از نامش پیداست این آجر با مقاومت حرارتی بالایی که دارد در کوره ها و تابه ها و عایق های صنعتی کاربرد فراوانی دارد. البته از نوع معمولی آن امروزه در نمای آجری ساختمان ها نیز استفاده می شود.

آجر نسوز نیز نوعی مصالح ساختمانی است که معمولا برای نمای ساختمان استفاده می شود. مواد اولیه ساخت آجر نسوز خاک نسوز می باشد و عموماً این نوع خاک رس به دلیل دارا بودن کیفیت بالا در معادن کشور یافت می شود. آجرهای نسوز دارای اندازه های مختلفی هستند که رایج ترین اندازه آن 7*32 - 26*5.5 - 10*20 می باشد.

انواع آجر نسوز در شیراز

آجرهای نسوز بر اساس مواد به کار رفته در تولید به 4 مدل اصلی (آجر نسوز قلیایی، آلومینیومی، ویژه و سیلیکونی) تقسیم می شوند. در ادامه به معرفی هر یک از این آجرهای نسوز و انواع دیگر آجرهای نسوز می پردازیم.

1. آجر نسوز قلیایی

عناصر تشکیل دهنده آجر نسوز قلیایی اکسید منیزیم و دی اکسید سیلیکون هستند. با این حال، عناصر اکسید آهن و اکسید کروم نیز برای افزایش ظرفیت حرارتی آجر اضافه می شود. آجر نسوز قلیایی در کوره های تولید سیمان، به عنوان یک لایه محافظ برای جداره داخلی کوره های باز ساخت فولاد، به عنوان یک لایه محافظ برای قسمت فوقانی کوره های ذوب شیشه و سایر صنایع فلزات رنگین استفاده می شود.

2. آجر نسوز سیلیس

همانطور که می توانید حدس بزنید، ماده اصلی این آجر خاک سیلیس است. سایر عناصر این آجر عبارتند از: اکسید آهن، دی اکسید سیلیکون، اکسید سدیم، دی اکسید تیتانیوم، اکسید آلومینیوم و اکسید پتاسیم. بارزترین ویژگی این آجر رسانایی حرارتی بالا و مقاومت بالای آن در برابر نفوذ گاز است. معمولاً آجر نسوز سیلیکونی بیشتر در کوره های فولادی، کوره های گاز کک، کارخانه های شیشه سازی و کوره های سرامیک استفاده می شود.

3. آجر نسوز آلومینیومی

در ساخت آجرهای نسوز آلومینیومی از مقدار زیادی آلومینیوم (اکسید آلومینیوم) استفاده می شود. آجرهای نسوز آلومینیومی در دمای 1200 تا 1800 درجه پخت می شوند. از آنجایی که این نوع آجر نسوز مقاومت بالایی دارد، به عنوان لایه محافظ دیواره داخلی کوره های ذوب فولاد، سیمان و شیشه استفاده می شود.

4. آجر نسوز ویژه

از فلزات انتقالی در ساخت آجرهای نسوز ویژه استفاده می شود. لازم به ذکر است که این نوع آجر را می توان به آجر نسوز کوراندوم اکسید کروم، آجر نسوز اکسید کروم و آجر نسوز زیرکونیوم تقسیم کرد.

آجر نسوز کوراندوم اکسید کروم

در تولید این نوع آجر از 95 درصد اکسید آلومینیوم و حدود 5 درصد اکسید کروم استفاده می شود که در کوره بلند ذوب آهن استفاده می شود.

آجر نسوز زیرکونیوم

به دلیل مقاومت حرارتی بسیار بالای این نوع آجر نسوز، در کوره های ذوب آهن، آلومینیوم و شیشه کاربرد دارد.

آجر نسوز اکسید کروم

95درصد این نوع آجر را اکسید کروم تشکیل می دهد و بیشترین کاربرد این آجرها در کوره های شیشه می باشد.

5. آجر نسوز صنعتی

آجرهای نسوز صنعتی شکل خاصی دارند. نام دیگر این نوع آجر نسوز آجر کوره ای است که از نظر شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند.

1. آجرهایی که دارای ابعاد و شکل استاندارد هستند. اکثر سازندگان از این ابعاد در تولید آجرهای نسوز صنعتی استفاده می کنند.

2. آجرهایی که شکل خاصی دارند. این نوع آجرها یا با استفاده از دستگاه های پرس ساخته می شوند یا به صورت دستی.

6. آجر نسوز سنتی

در گذشته از آجرهای نسوز سنتی در ساختمان سازی استفاده می شد. این روزها از این نوع آجر در طراحی بیرونی و دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

7. آجر آتش نشانی دستی

یکی از انواع آجرهای نسوز مورد استفاده در ساختمان سازی، آجر نسوز دستی می باشد. در واقع دلیل استفاده از این آجرها این است که دارای مزایایی چون ضد شوره بودن، جذب آب کم، مقاومت بالا در شرایط مختلف آب و هوایی، مقاومت در برابر آتش، قابلیت ساخت بر اساس نیاز مشتری، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش می باشد. در برابر نور خورشید مقاوم و در نتیجه تغییر رنگی ایجاد نمی شود و همچنین قیمت آن مقرون به صرفه است.

مزایای استفاده از آجر نسوز در شیراز

 • به دلیل پخت در دمای بالا، در برابر سرما، گرما و فرسایش بسیار مقاوم هستند.
 • طیف رنگی متنوع به دلیل پخت آجر
 • وزن کم آجر نسوز به این معنی است که نیازی به نگهدارنده نیست.
 • نصب آجر نسوز با استفاده از ملات و سیمان احتمال ریزش آنها را به صفر می رساند.
 • اجرای طرح های مختلف بدون محدودیت سایز در نصب.
 • جلوگیری از اتلاف انرژی در فصول مختلف به دلیل عایق بودن.
 • با داشتن استانداردهای تثبیت رنگ، حتی پس از گذشت چندین سال تغییر رنگ نمی دهند.
 • آجرهای نسوز ضد شوره هستند.
 • این آجرها میزان جذب آب بسیار پایینی دارند.
 • مقاومت بسیار بالای این آجرها در برابر انقباض، انبساط، ضربه، خراشیدگی و فرسایش.
 • استفاده از آجرهای نسوز به محیط زیست آسیب نمی رساند.
تمام حقوق برای برنا دکور محفوظ می باشد |